O nás

 

Představujeme Vám rodinnou  stáj  ADAM, sídlíme v Deštném v Orlických horách, kde na rozlehlých pastvinách chováme naše koně již od roku 1993. Jedním z našich prvních koní byl hnědák Adam, podle kterého nese název naše stáj. Byl to mimořádný kůň svou povahou, výborný ve sportu, startoval ve skokových a drezůrních  soutěžích, dokonce startoval i na mezinárodních voltižních závodech v Bratislavě, kde na něm cvičila polská a rakouská závodnice. Byl velmi dobrým školním koněm.

 

Náplní  naší každodenní  práce  je péče přibližně o 40 koní. Většinu koní sami vlastníme, staráme se ale i o koně ostatních majitelů, především se věnujeme chovu drezůrních koní a odchovu hříbat od odstavu do tří let věku. Naši koně se účastní především drezůrních soutěží,s Kamilou Kotyzovou v sedle dosahují velmi  dobrých výsledků na národních i mezinárodních kolbištích Prodáváme koně v České republice,  radost dělají i novým majitelům ve Slovinsku ,Polsku, Německu, Velké Británii a dokonce i v USA.

 

Celoročně je v provozu jízdárna  pro veřejnost vhodná pro ty, kteří chtějí s ježděním na koni začít,  zdokonalit své jezdecké dovednosti,  připravit se např. pro zkoušky jezdeckého výcviku anebo cvičitelské zkoušky anebo si pohled na svět ze hřbetu koně chtějí jen vyzkoušet.Naši koně jsou velmi hodní a trpěliví, pro děti máme připravené malé sportovní koně. V rámci výuky probíhá i výuka základní péče o koně. Na trénink dohlíží dva trenéři s licencí české jezdecké federace, kteří mají dlouholeté zkušenosti s výcvikem koní i jezdců a kteří sami aktivně sportovali.

Nabízíme i  odborný drezůrní výcvik, který zájemci mohou absolvovat s vlastním koněm anebo na našich koních ,  kteří sami mají výkonnost v drezuře stupně S – T.

 

Deštné je velmi pěkné místo v Orlických horách, lyžařské a turistické centrum s překrásnou přírodou.

 

  Náš první kůň, po kterém jsme pojmenovali stáj  ADAM

 


Kontakt

Adam Kotyza, Ing.Eva Kotyzová

Adam Kotyza
Na staré cestě 424
517 91 Deštné v Orlických horách

+420 731 570 626
+420 731 455 503